Veteriner Dermatoloji, hayvanların deri, tüy, tırnak, mukoza ve ekler gibi deri hastalıklarını teşhis ve tedavisiyle ilgilenen bilim dalıdır.

Kedi ve köpeklerde genellikle;

  • Kene, uyuz, aktar gibi dış parazitlerden,
  • Mantar, bakteri ve virüs gibi enfeksiyonlarından,
  • Hipotiroidizm ve Hiperadrenokortizism gibi hormonal bozukluklardan,
  • Pemphigus, Eozinofilik Granülom, Lupus gibi  otoimmün hastalıklardan,
  • Atopi, gıda, alopesi, kontakt alerjillerden,
  • Mast hücre tümörü, adenosarkom gibi deri tümöral hastalıklardan,  

kaynaklanın deri rahatsızlıkları görülmektedir.

Deri hastalıklarının nedeninin teşhisi oldukça deneyim ve uzmanlık isteyen, tedavisi uygun yöntemlerin belirlenmesi halinde bile uzun bir süre alan rahatsızlıklardır. Bu nedenle doğru tanıya ve en etkili tedaviye gereksinim duyar.

Veteriner dermatolojisinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan veteriner hekimlerimiz, evcil hayvan deri rahatsızlıklarıyla ilgili çeşitli semptomları ayırt ederek, İntra-dermal alerji testleri, kan testleri, biyopsi ve gerekli diğer teşhis ve tedavi yöntemleriyle sonuç almanıza yardımcı olur.

Kediniz/Köpeğiniz, sürekli yalanıyor, çeşitli bölgelerini ısırıyor, tırnaklarıyla şiddetli olarak vücudunu kaşıyor veya başını sallıyorsa, cildin renginde bir değişiklik oluşuyorsa, kötü koku, iltihaplanma varsa, ur, ben gibi bir oluşum gözleniyorsa, kıl dökülmesi, kabuklanma veya kepeklenme oluşuyorsa zaman kaybetmeden 0 312 911 1 911 nolu telefondan randevu alarak Kliniğimize başvurunuz.

veteriner batıkent,ankara,hayvan hastane,veteriner klinik,en iyi veteriner, batıkent veteriner,köpek,kedi,kuş,kardelen,kısırlaştırma,aşılama,acil, veteriner,en ucuz veteriner,hekim,kısırlaştırma,kuduz,aşılama,hastalık,sokak