DOSTUNUZU NASIL SEÇMELİSİNİZ.

 

Doğru bir seçim, size ömür boyu çok iyi bir dost kazandıracak, yanlış seçim ise hüzünlü sonuçlar doğuracaktır. 
Şartlarınız ne olursa olsun bir ömür boyu beraberliği göze alabiliyor musunuz?
Dostunuza gereken kadar zaman ayırabilecek misiniz?
Siz yokken onunla ilgilenebilecek bir kimse var mı?
Bir apartman dairesinde oturuyorsanız komşularınızla aranızda bir problem çıkabileceği ihtimalini düşündünüz mü?
Onun yemek, aşılamaları ve sağlık giderleri, ona mahsus eşya ve aksesuarlar, eğitim, kuaför, pansiyon gibi giderlerini üstlenebilecek misiniz?

Çocuğunuz ile kedinizin/köpeğinizin arasında yaşayacağınız sorunlardaki davranış şeklinizin ne olacağını düşündünüz mü? Unutmayın, edindiğiniz kediniz/köpeğiniz artık sizin bir çocuğunuz. Çocuklarınız arasında ayırım yapabilir misiniz?

Bir köpeğin/kedinin ömrü ortalama 13 yıldır. Bu süre içinde ev değiştirebilirsiniz, evlenebilirsiniz, çocuklarınız olabilir, çalışmaya başlar veya işinizden ayrılabilirsiniz, hastalanabilirsiniz, tüm bu durumları göz önüne alarak “hiç büyümeyecek bir çocuğun” sorumluluğunu üstlenebilecek misiniz?

Cevabiniz hayırsa lütfen bir evlat edinmeyiniz.

Unutmayın, onun hayatında yalnız siz varsınız. Hem de bir ömür boyu. Onu terk etmek, ona acı bir son vermektir. Kararınızı doğru verin.

Evet kararınızı verdiniz. Tüm bu sorumlulukları üstlenebileceğinize inanıyorsunuz. O halde evinize, sosyal durumunuza, gelirinize, zamanınıza, sosyal ve kültürel aktivitelerinize göre bir dost seçimi yapınız.

Lütfen bu seçiminizi sorumsuz ebeveynler tarafından sokağa terkedilmiş yetim ve öksüzler arasından ve özellikle barınaklardan yapınız.
 

veteriner batıkent ankara hastane en iyi batıkent veteriner köpek kedi kuş kardelen hekim kısırlaştırma hastalık sokak