Değerli dostlarımız, yurtiçi seyahatlerinizde bir çok otobüs firması ve Devlet Demir Yolları, beraberinizde götüreceğiniz evcil hayvanınızın aşı karnesi yanında "Seyahat Sağlık Belgesi" ni de talep etmektedir.  Karayolları Taşıma Yönetmeliği'ne göre; "Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında, hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir.

Evcil Hayvanların taşınabilmesi için aşağıdaki şartlar aranmaktadır.

  • Evcil hayvan kategorisinde sadece kedi, köpek ve ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) taşınabilir.
  • Evcil hayvanlar, koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşınamaz. Özel kafesleri içerisinde, kilitli olmak şartıyla taşınabilir.
  • Evcil hayvanın sağlıklı, temiz, kokusuz ve sakin görünümlü olmasına dikkat edilmelidir. Sağlık ve dış görünüm açısından kötü durumda olan canlı hayvanlar taşıma için kabul edilemez.
  • Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı vb. evraklar kabul işlemleri sırasında yolcunun yanında bulunmalıdır.

Şehirlerarası seyahate çıkmadan önce evcil hayvanınızı muayene ettirip, "Seyahat Sağlık Belgesi" ni almanızı önemle hatırlatırız.

Ayrıntı bilgi ve rezervasyon için 0 312 911 1 911 nolu telefondan irtibat kurunuz. 

veteriner batıkent,ankara,hayvan hastane,veteriner klinik,en iyi veteriner, batıkent veteriner,köpek,kedi,kuş,kardelen,kısırlaştırma,aşılama,acil, veteriner,en ucuz veteriner,hekim,kısırlaştırma,kuduz,aşılama,hastalık,sokak