Ülkemiz mevzuatına göre üç aydan büyük köpek ve kedi sahipleri hayvanlarını yılda bir defa kuduz hastalığına karşı aşılatmakla yükümlüdür. Aşı uygulamasından önce yapılacak parazit tedavileri ve destekleyici uygulamalara veteriner hekiminiz karar verir.

İlk aşı uygulamasından sonra yapılacak rapel (tekrar) aşısı üretici firma aksini belirtmemiş ise yirmi bir gün sonra yapılır. Devam eden yıllarda ise bağışıklığın sürmesi için aşı üreticisi firma tarafından farklı bir süre belirtilmedikçe yılda bir kere aşının tekrarlanması zorunludur.

Kuduz titrasyon testi genellikle uluslararası seyahat öncesi kuduz riski taşıyan bölgelere gitmeden önce korunma veya kuduz riski olmayan ülkelere girişte bu hastalığı taşıyıp taşımadığının tespiti için istenmektedir.

Test, bir hayvanın kanında veya doku örneklerinde kuduz antikorlarının ölçülerek kuduz virüsüne karşı hayvanın bağışıklık düzeyini tesbit etmek, dolayısıyla hayvan veya insanların korunmasını sağlamak için talep edilmektedir.

Değerli hasta sahibimiz, evcil hayvanınızla birlikte yurt dışına gidecekseniz, gideceğiniz ülkenin mevzuatına göre farklılık göstermekle birlikte sizin adınıza Kuduz Antikor Testinin alınması sürecini yürütmekteyiz.

Detaylı bilgiye 0312 911 1 911 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

UYGULAMA LİNKLER:

https://vetkontrol.tarimorman.gov.tr/merkez/Menu/175/Basvuru-Formlari

https://vetkontrol.tarimorman.gov.tr/merkez/Menu/31/Muayene-Ve-Analiz-Ucretleri

https://vetkontrol.tarimorman.gov.tr/merkez/Menu/177/Kuduz-Antikor-Titre-Testi

veteriner batıkent,ankara,hayvan hastane,veteriner klinik,en iyi veteriner, batıkent veteriner,köpek,kedi,kuş,kardelen,kısırlaştırma,aşılama,acil, veteriner,en ucuz veteriner,hekim,kısırlaştırma,kuduz,aşılama,hastalık,sokak