Kalp rahatsızlıklarının erken teşhisi ve uygun tedavisi, hayvanınızın daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Petland Veteriner Kliniği Veteriner Hekimleri, aşağıdakileri içeren kalp hastalıklarının ve bazı akciğer rahatsızlıklarının teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir.

  • Konjestif kalp yetmezliği; Kalp kasının hasar gördüğü ve zayıfladığı durumlarda ortaya çıkan konjestif kalp yetmezliği kalbin pompalama işlevini anormal bir biçimde yerine getirmesi durumu olarak da bilinmektedir. Kalp yetmezliğine eşlik eden farklı hastalıkların görülmesi durumunda kalp daha fazla hasar almaktadır
  • Kalp kası hastalığı; ( Dilate kardiyomiyopati veya hipertrofik kardiyomiyopati ) Miyokardit, miyokard yani kalp kasının veya kalp duvarının orta kas tabakasının iltihaplanması sonucu göğüs ağrısı, nefes darlığı ya da hızlı veya düzensiz kalp ritimlerinin meydana geldiği bir hastalıktır. Miyokard yani halk diliyle kalp kası kalbin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.
  • Kalp kapakçıklarında yaşa bağlı değişiklikler; ( Dejeneratif mitral kapak hastalığı) Mitral kapak yetersizliği sol karıncık kasıldığı zaman vücuda pompalanması gereken kanın bir kısmının kapaktaki kaçak nedeniyle sol kulakçığa geri gönderilmesidir. Mitral kapak yetmezliğinin en sık sebebi dejeneratif (genellikle yaşlanma süreciyle ilişkili olan, vücuttaki dokuların zamanla bozulması ve işlevlerini kaybetmesi ile meydana gelen bir rahatsızlıktır) hastalıktır. Romatizmal hastalık da mitral yetersizliğe yol açabilir.
  • Öksürük ve diğer solunum problemleri
  • Konjenital (doğumda mevcut) kalp kusurları; “Morarma, sık nefes alma, çabuk yorulma, nefes alma zorluğu, gelişme geriliği, sık solunum yolu infeksiyonu, bayılma”
  • Kardiyak aritmiler; (Hayvanınızın kalbinin hızı ve/veya ritmiyle ilgili sorunlar)
  • Perikard hastalıkları; (Kalbi çevreleyen kese) Perikard yani kalp kesesi hastalıklarının birçok çeşidi bulunur ve bu hastalıklar perikardial kist, perikardial defekt, perikardial divertikül, perikardial efüzyon, perikardial inflamasyon, konstrüktif perikardit ve perikard tümörleridir. Perikardial kistler kalp ile diyafram arasında oluşur.
  • Kalp tümörleri
  • Yüksek tansiyon (Hipertansiyon)
  • Pulmoner hipertansiyon (Akciğerlerde yüksek tansiyon)

Veteriner Hekimlerimiz hayvanınızın tam ve kapsamlı muayenesini yapacak,  geçmişini ve mevcut ilaçlarını da değerlendirecek, durumuna bağlı olarak bazı teşhis testleri isteyebilecek, bu bulgularla tedavinin medikal veya cerrahi girişimle mi yapılması konusundaki yöntemi sizlerle paylaşacaktır. 

veteriner batıkent,ankara,hayvan hastane,veteriner klinik,en iyi veteriner, batıkent veteriner,köpek,kedi,kuş,kardelen,kısırlaştırma,aşılama,acil, veteriner,en ucuz veteriner,hekim,kısırlaştırma,kuduz,aşılama,hastalık,sokak