Veteriner Diş Hekimliği ve Diş Cerrahisi;

Önleyici ve onarıcı evcil hayvan diş bakımı genellikle evcil hayvan sağlık hizmetlerinin gözden kaçan ya da umursanmayan bir unsurudur. Diş sağlığı, ağız ve genel sağlık için kritik öneme sahiptir. Petland Veteriner Kliniği Veteriner Hekimleri olağan ziyaretlerinizde evcil hayvanınızın ağız sağlığını sürekli kontrol eder ve sahiplerine gerekli uyarılarda bulunur.

Detaylı bilgiye; https://www.petland.com.tr/dis-sagliginin-onemi

Ancak açıkça ifade etmek gerekirse, kedi ve köpek ebeveynleri çoğu kez evcil hayvanlarının dişlerini ve diş etini sağlıklı tutmak için gerekli olan bakımı yapmıyor veya yapamıyorlar. Çoğu hayvan ağız hijyeni hususunda ihtiyaç duyduğu yeterli bakımını alamıyor. 

Petland Veteriner Kliniği Veteriner Hekimleri, diş muayeneleri, diş temizliği, koruyucu ekipman ve cilalama gibi temel bakımlardan diş röntgeni, çekimi, dolgusu ve ameliyatları, çene kırığı onarımı ameliyatları, gingivitis (diş eti iltihabı) ve periodontal hastalık tedavilerine kadar evcil hayvanınız için eksiksiz diş bakımı sunmaktadır. 

İnsanlar gibi köpeklerin ve kedilerin de yılda en az bir kez diş muayenesine gelmeleri gerekiyor. Sevgili Hasta sahibimiz, Petland Veteriner Kliniğine ağız ve dış sağlığı konusunda başvurduğunuzda, Veteriner Hekimlerimiz sizden; köpeğiniz veya  kedinizin yiyeceğinin türü ile aldığı besinlerin neler olduğu, iştah kaybının, yemede güçlüğün, yiyeceğin çiğnenmesi sırasında ağızda yer değiştirmenin, ağızdan yiyecek  düşürmenin, anormal çiğneme ve salya akmasının olup olmadığı hususlarında bilgi alacak, fiziki muayenesinde; tartar, diş taşı oluşumu, renklenmiş, çürük, gevşek ve/veya kırık dişlerin olup olmadığı, düşmemiş süt dişleri veya ekstra dış, kanama, ağrı ve şişlik, ağız kokusu, diş etlerinin çekilip çekilmediği, et rengi, iltihap belirtilerini teşhis edecek ve kedinin/köpeğin yaşı ve anemnez bilgileri ile gözle yapılan muayenesinde tedavinin ya medikal olarak ya da ileri tanı yöntemleri kullanılarak cerrahi yöntemle sürdürülmesine karar verecektir.

Diş problemlerinin ciddi olduğuna ve cerrahi yöntemle tedavi edilmesine karar verilmesi halinde, kapsamlı bir anestezi öncesi fiziksel değerlendirme yapılacak, evcil hayvanınızın anestezi almasının güvenli olduğundan emin olmak için kan basıncı ve idrar analizleri göğüs radyografileri gibi ek teşhisler yapılacaktır.

Anesteziye alınmasında bir sakınca görülmemesi halende ise evcil hayvanınız anestezi altına alındıktan sonra, tam bir ağız muayenesi ve röntgen çekecek, grafik oluşturulacak var olan sorunlar cerrahi girişimle tedavi edilecek, kırık ve gerekli görülen dişler çekilecek, kalan diş kökleri alınacak,  dişler (diş eti çizgisinin altı dahil) tartar ve dış taşından arındırılıp cavitron ile temizlenecek air flov ile parlatılacak ve ayrıca her dişe florür tedavisi uygulanacaktır. 

İhtiyaç olması ve talep edilmesi halinde son olarak plağın diş minesine saldırmasını önlemek için diş dolgusu da yapılabilecektir.

Ağız ve diş sağlığı konusunda detaylı bilgi ve randevu için lütfen 0 312 911 1 911 nolu telefonla irtibat kurunuz.

 

 

 

 

veteriner batıkent,ankara,hayvan hastane,veteriner klinik,en iyi veteriner, batıkent veteriner,köpek,kedi,kuş,kardelen,kısırlaştırma,aşılama,acil, veteriner,en ucuz veteriner,hekim,kısırlaştırma,kuduz,aşılama,hastalık,sokak