"VETERİNER DİJİTAL GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ İLE TEŞHİS VE TEDAVİDE NET SONUÇLAR ALIYORUZ."


Ankara ve ilçelerinde evcil hayvan sağlığı, tanı ve tedavi hizmeti yürüten Petland Veteriner Kliniği, teknolojik ilerlemelere bağlı olarak radyoloji ünitesini yenilemiştir.

Tüm radyografik incelemeler veteriner kullanım amacıyla üretilmiş olan yüksek frekanslı röntgen cihazımız ile gerçekleştirilmektedir. Veteriner sektördeki son teknoloji dijital röntgen sistemimizde fosfor plaklar üzerinde elde edilen görüntüler yüksek çözünürlükte taranmakta ve görüntü işleme yazılımıyla edilen dijital görüntü bilgisayar ortamında farklı frekans aralıklarına aktarılarak ayrıştırılmaktadır.

Böylece kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Bu cihaz sayesinde kalça displazisi(CHD),patella luksasyonu gibi özel pozisyon gerektiren durumlar, Thorax ve kalp büyüklüğünün değerlendirilmesi, kalp yetmezliği, sindirim sistemi kontras radyografisi,gastrografi,ince barsak kontras radyografisi,kolonografi,üriner sistem kontras radyografisi,solunum sistemi radyografisi , peritoneografi, negatif ve/veya pozitif kontras radyografiler , direkt ve/veya indirekt tüm radyografik çekim teknikleri kliniğimizde uygulanır. Endikasyona özel pozisyonlarda gerekli parametreler değerlendirilir.

Elde edilen görüntüler üzerinde birçok ölçüm, ayarlama, filtreleme ve spesifik renklendirmeler yapılabilmekte, kullanılan bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiçbir ayrıntı gözden kaçmamaktadır. Bu görüntüler bilgisayar ortamında ve ayrıca cd ye aktarılarak yıllarca zarar görmeden arşivlenebilmektedir.

 

 

veteriner batıkent ankara hastane en iyi batıkent veteriner köpek kedi kuş kardelen hekim kısırlaştırma hastalık sokak